16 lapkričio, 2023

Vištų kiaušiniai – ką reikėtų žinoti

Šiame straipsnyje pateiksime faktus apie vištų kiaušinius ir nuo ko priklauso jų kokybė.

Kiaušinių Spalva

Kiaušinių lukštų spalva priklauso nuo vištų veislės. Paprastai būna rudi arba balti kiaušiniai, tačiau yra ir kitų spalvų, pavyzdžiui, mėlyni ar žalsvi. Svarbu paminėti, kad spalva neturi įtakos kiaušinio maistinėms savybėms ar skoniui.

Kiaušinio Dydis

Kiaušinių dydis klasifikuojamas nuo S iki XL. Dydis priklauso nuo vištų amžiaus ir sveikatos. Dideli kiaušiniai dažniausiai yra iš brandesnių vištų.

Maistinė Vertė

Kiaušiniai yra vertingas baltymų, vitaminų ir mineralų šaltinis. Tai vienas iš nedaugelio maisto produktų, kuriuose natūraliai yra vitaminas D. Taip pat kiaušiniai turi choliną, kuris yra svarbus smegenų sveikatai.

Skonis

Skonis gali skirtis priklausomai nuo vištų mitybos ir auginimo sąlygų. Kai kurie teigia, kad laisvėje ganomų vištų kiaušiniai turi geresnį skonį.

Auginimo Sąlygos

Auginimo sąlygos yra svarbios tiek dėl gyvūnų gerovės, tiek dėl galutinio produkto kokybės. Egzistuoja įvairūs kiaušinių tipai pagal auginimo būdą: narvuose laikomų, laisvėje ganomų ar ekologiškų vištų kiaušiniai.

Ekologinis Poveikis

Ekologinis poveikis skiriasi priklausomai nuo auginimo būdo. Laisvėje ganomų ar ekologiškai auginamų vištų kiaušinių gamyba laikoma draugiškesne aplinkai.

Kiaušinių Šviežumas

Šviežumo įvertinimas yra svarbus, nes jis tiesiogiai veikia skonį ir maistines savybes. Yra keletas būdų, kaip patikrinti kiaušinio šviežumą, pavyzdžiui, vandens testas.

Skaitykite: kiek laiko galioja kiaušiniai.

Paskirtis ir Naudojimas Virtuvėje

Skirtingų rūšių kiaušiniai gali būti tinkamesni įvairiems kulinariniams tikslams. Pavyzdžiui, didesni kiaušiniai dažnai naudojami kepiniuose, o mažesni – omletams.


Skambinkite dabar! Šviežiausi kiaušiniai tiesiai iš kiaušinių ūkio - jau laukia jūsų!
+370 686 49190
UAB “Dilmera” įkurta 2007 metais. Šiuo metu įmonė vykdo didmeninę prekybą vištų kiaušiniais.
UAB, Dilmera. © 2023
crossmenu