3 rugpjūčio, 2023

Kiek laiko galioja kiaušiniai: viskas, ką reikia žinoti

Kiaušiniai yra populiarus maisto produktas visame pasaulyje, ir daugelis žmonių nori žinoti, kiek laiko jie gali būti saugomi. Šis klausimas yra ypač aktualus, jei planuojate pirkti didesnį kiekį kiaušinių arba jei nevalgote jų dažnai.

Švieži kiaušiniai

  • Kambario temperatūroje: Jei kiaušiniai yra visiškai švieži ir nelaužyti, jie gali būti laikomi kambario temperatūroje iki 2 savaičių. Tačiau ši rekomendacija gali skirtis priklausomai nuo klimato ir sąlygų.
  • Šaldytuve: Kiaušiniai gali būti laikomi šaldytuve (0–5°C) iki 3–5 savaičių. Šaldytuve laikant, šviežumą galima išlaikyti ilgiau, o bakterijų augimas yra sulėtintas.

Virti kiaušiniai

  • Kambario temperatūroje: virti kiaušiniai turėtų būti suvartoti per keletą valandų po virimo, jei laikomi kambario temperatūroje.
  • Šaldytuve: Uždengti virinti kiaušiniai gali būti laikomi šaldytuve iki 1 savaitės.

Patikrinimas

Jei nežinote, ar kiaušinis yra šviežias, galite jį patikrinti, įdėdami į vandenį. Jei jis nuskęsta ir pasisuka horizontaliai, tai yra šviežias. Jei jis kyla vertikaliai arba plūduriuoja, geriau jo nevalgyti.

Santrauka

Kiaušinių laikymo laikotarpis priklauso nuo to, ar jie yra švieži ar virti, ir nuo to, kaip jie laikomi. Svarbu laikytis tinkamų saugojimo metodų, kad išlaikytumėte maistinę vertę ir išvengtumėte maisto apsinuodijimo rizikos.

Pastaba

Prieš vartodami kiaušinius, visada patikrinkite jų galiojimo datą ant pakuočių ir stebėkite bendrą kokybę, pvz., kvapą ir išvaizdą. Tinkama higiena ir saugojimas yra būtini maisto produktų saugai užtikrinti.


Skambinkite dabar! Šviežiausi kiaušiniai tiesiai iš kiaušinių ūkio - jau laukia jūsų!
+370 686 49190
UAB “Dilmera” įkurta 2007 metais. Šiuo metu įmonė vykdo didmeninę prekybą vištų kiaušiniais.
UAB, Dilmera. © 2023
crossmenu