6 lapkričio, 2023

Mitai apie kiaušinius

Kiaušiniai yra populiarus maisto produktas, apie kurį sklando įvairūs mitai. Štai 10+ populiariausių mitų apie kiaušinius:

 1. Kiaušiniuose yra per daug cholesterolio, ir jie kenkia širdžiai. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad kiaušinių cholesterolis turėtų minimalų poveikį kraujo cholesterolio lygiui daugumai žmonių.
 2. Rudi kiaušiniai yra sveikesni nei balti. Kiaušinio spalva nesusijusi su maistinėmis savybėmis ar kokybe; ji priklauso nuo vištos veislės.
 3. “Organiniai” kiaušiniai yra visada geresni. Nors ekologiškai užauginti kiaušiniai gali turėti šiek tiek kitokį maistinį profilį, jie nebūtinai yra žymiai sveikesni.
 4. Kiaušiniai turėtų būti laikomi šaldytuve. Kai kuriose šalyse, dėl skirtingų perdirbimo metodų, kiaušiniai gali būti laikomi ir ne šaldytuve.
 5. Galima nustatyti ar kiaušinis yra šviežias, į jį pažvelgus. Išorinis kiaušinio vaizdas nedaug pasako apie jo vidų ar šviežumą.
 6. Kiaušiniai suveikia kaip “blogų” bakterijų augimo terpė. Jeigu laikomi tinkamai, kiaušiniai nėra labiau linkę į bakterinę taršą nei kiti maisto produktai.
 7. Kiaušiniai sukelia alergijas tik vaikams. Nors dažniau pasitaiko vaikams, suaugusieji taip pat gali turėti kiaušinių alergiją.
 8. Visi kiaušiniai yra vienodi maistinės vertės. Maistinė vertė gali skirtis priklausomai nuo vištos mitybos ir auginimo sąlygų.
 9. Vištienos mityba neturi įtakos kiaušinių kokybei. Iš tiesų, viščiukų mityba gali paveikti tiek skonį, tiek maistines savybes.
 10. Kiaušinių valgymas didina svorį. Kiaušiniai yra maistingi ir sotūs, todėl jie gali padėti valdyti svorį, jei įtraukiami į subalansuotą mitybą.
 11. Kiaušinio baltymas yra sveikesnis už trynį. Nors baltymas yra mažiau kaloringas, trynyje yra daugybė maistinių medžiagų, kurių nėra baltyme.
 12. Kiaušinius reikia virti ilgai, kad būtų saugu juos valgyti. Per daug virti kiaušiniai gali netekti kai kurių maistinių medžiagų.
 13. Kiaušiniai greitai sugenda. Tinkamai laikomi kiaušiniai gali išlikti švieži kelias savaites.
 14. Nėščioms moterims negalima valgyti kiaušinių. Kiaušiniai yra naudingi nėštumo metu, tačiau svarbu, kad jie būtų gerai

Skambinkite dabar! Šviežiausi kiaušiniai tiesiai iš kiaušinių ūkio - jau laukia jūsų!
+370 686 49190
UAB “Dilmera” įkurta 2007 metais. Šiuo metu įmonė vykdo didmeninę prekybą vištų kiaušiniais.
UAB, Dilmera. © 2023
crossmenu