30 rugpjūčio, 2023

Kodėl verta valgyti kiaušinius?

Kiaušiniai yra daugelio virtuvėse neatsiejamai svarbus produktas. Juos galima ruošti įvairiausiais būdais – virti, kepti, maišyti į kokteilius ar net valgyti žalius.

Bet kokia jų forma yra skanu ir maitinamu. Kodėl gi turėtumėte įtraukti kiaušinius į savo dietą? Štai keletas priežasčių:

  1. Pilnas baltymų šaltinis: Vienas kiaušinis suteikia apie 6 gramus aukštos kokybės baltymų. Baltymai yra gyvybiškai svarbūs mūsų kūnui, kadangi jie padeda atstatyti ląsteles, gaminti hormonus ir fermentus.
  2. Mažai kalorijų: Nors kiaušiniai yra turtingi maistinėmis medžiagomis, jie nėra kaloringi. Vienas didelis kiaušinis vidutiniškai turi tik apie 70 kalorijų.
  3. Svarbių maistinių medžiagų šaltinis: Kiaušiniai yra puikus cholinų, seleno, fosforo, geležies ir vitaminų B12, B2 bei D šaltinis. Kiaušinio trynys yra vienas iš nedaugelio maisto produktų, kurie natūraliai turi vitamino D.
  4. Geria akų sveikatą: Kiaušiniai yra luteino ir zeaksantino šaltinis – tai yra antioksidantai, kurie gali padėti apsaugoti akis nuo UV spindulių pažeidimų ir sumažinti kataraktos bei makulos degeneracijos riziką.
  5. Padeda svorio reguliavime: Dėl didelio baltymų kiekio, kiaušiniai gali padėti jums jaustis ilgiau sotu. Tai gali padėti sumažinti per dieną suvartotų kalorijų kiekį ir palengvinti svorio mažinimo procesą.
  6. Lengvai paruošiami: Kiaušinius galima paruošti įvairiausiais būdais per kelias minutes. Tai puikus pasirinkimas, kai reikia greito ir maitinančio užkandžio ar pusryčių.
  7. Prieinamumas ir kaina: Kiaušiniai dažnai yra vienas iš ekonomiškiausių baltymų šaltinių. Jie prieinami visuose prekybos centruose ir daugelyje pasaulio šalių yra pigus.
  8. Įvairovė: Kiaušinius galima derinti su daugybe kitų produktų ir sukurti begalę skanių patiekalų.

Nors kiaušiniai yra maistingi ir naudingi, svarbu nepamiršti pusiausvyros. Kai kuriems žmonėms reikėtų riboti kiaušinio trynio, turtingo cholesterolio, suvartojimą.

Tačiau dauguma žmonių gali drąsiai mėgautis kiaušiniais kaip dalimi sveikos dietos.

Visada gerai konsultuotis su gydytoju ar mitybos specialistu, kad sužinotumėte, kiek kiaušinių jums rekomenduojama valgyti.

Tačiau neabejotinai kiaušiniai yra vienas iš maistingiausių ir universaliausių maisto produktų, kurį turėtų būti kiekvienoje virtuvėje


Skambinkite dabar! Šviežiausi kiaušiniai tiesiai iš kiaušinių ūkio - jau laukia jūsų!
+370 686 49190
UAB “Dilmera” įkurta 2007 metais. Šiuo metu įmonė vykdo didmeninę prekybą vištų kiaušiniais.
UAB, Dilmera. © 2023
crossmenu