8 rugsėjo, 2023

Iš ko susidaro kiaušinių kaina?

Kiaušiniai yra populiari ir būtina mūsų dietos dalis.

Nesvarbu, ar mes juos virti, kepti ar naudojame kaip ingredientus, kiaušiniai yra nepakeičiami daugelyje mūsų mėgstamiausių patiekalų.

Tačiau kada nors susimąstėte, iš ko iš tikrųjų susidaro kiaušinių kaina parduotuvėje? Šiame straipsnyje panagrinėsime pagrindinius veiksnius, turinčius įtakos kiaušinių kainai.

  1. Paukščių šėrimas: Maistas yra vienas iš pagrindinių išlaidų šaltinių bet kurioje žemės ūkio veikloje. Kiaušinių gamyboje šėrimas sudaro didelę dalį bendrų išlaidų. Kuo aukštesnės kokybės pašaras, tuo brangesni bus kiaušiniai.
  2. Priežiūra ir patalpos: Paukščiams reikia šiltų ir saugų patalpų, kuriose jie jaustųsi gerai ir kurios būtų tinkamai įrengtos. Taip pat reikia įrengti sistemas, skirtas šiukšlių šalinimui, vandens tiekimui ir kitoms paukščių priežiūros sritims.
  3. Darbo jėga: Nors daugelis šiuolaikinių fermų yra automatizuotos, žmogaus darbas vis tiek yra būtinas procesams stebėti, paukščius šerti, kiaušinius rinkti ir pakuoti.
  4. Transportavimas: Kiaušiniai, kaip ir daugelis kitų produktų, turi būti transportuojami iš fermos į prekybos centrus arba parduotuves, o tai taip pat kainuoja.
  5. Sertifikavimas ir kokybės kontrolė: Kiaušiniai, kurie yra ekologiški, sertifikuoti arba atitinka tam tikrus kokybės standartus, dažnai kainuoja daugiau dėl griežtesnių gamybos reikalavimų ir kontrolės procesų.
  6. Pakavimas: Kiaušiniams reikalingi stiprūs ir saugūs pakavimai, kad juos galima būtų saugiai pervežti ir laikyti.
  7. Rinkodaros ir prekės ženklas: Kai kurios prekės ženklo kiaušiniai gali būti brangesni dėl rinkodaros kampanijų, prekės ženklo atpažinimo arba ypatingų teiginių (pvz., laisvai naršantys paukščiai).

Visi šie veiksniai kartu veikia kiaušinių kainos formavimąsi. Kita vertus, vartotojai turi galimybę pasirinkti iš įvairių kainų ir kokybės kategorijų, priklausomai nuo jų poreikių ir norų.

Svarbu suprasti, kad pigesni kiaušiniai ne visada yra mažesnės kokybės, tačiau kai kuriais atvejais kaina gali atspindėti gamybos sąlygas, kiaušinių kokybę ar net tvarumo principus.


Skambinkite dabar! Šviežiausi kiaušiniai tiesiai iš kiaušinių ūkio - jau laukia jūsų!
+370 686 49190
UAB “Dilmera” įkurta 2007 metais. Šiuo metu įmonė vykdo didmeninę prekybą vištų kiaušiniais.
UAB, Dilmera. © 2023
crossmenu