8 gruodžio, 2023

Kiaušiniai ir Cholesterolis

Kiaušiniai ilgą laiką buvo pagrindinis maistas daugelyje pasaulio dietų, vertinami dėl jų universalumo ir maistinės vertės. Tačiau jų poveikis cholesterolio lygiui buvo daug diskutuojama ir tyrinėjama mitybos ir sveikatos srityje.

Kiaušinių Maistinė Vertė

Kiaušiniai yra turtingi įvairių maistinių medžiagų šaltinis. Vienas didelis kiaušinis turi apie 6 gramus baltymų, įvairius D, B12, A ir E vitaminų kiekius, mineralų, pavyzdžiui, fosforo, seleno ir cholino, kuris yra būtinas smegenų sveikatai. Šios maistinės medžiagos daro kiaušinius labai naudinga dietos dalimi.

Cholesterolio Kiekis Kiaušiniuose

Pagrindinis susirūpinimas dėl kiaušinių tradiciškai susijęs su jų cholesterolio kiekiu. Vienas didelis kiaušinis turi maždaug 186 mg cholesterolio, kuris yra rastas trynyje. Daugelį metų buvo patariama riboti kiaušinių vartojimą, siekiant sumažinti širdies ligų riziką.

Pasikeitusios Nuomonės Apie Dietinį Cholesterolį

Tačiau naujausi tyrimai keičia požiūrį į dietinį cholesterolį. Tyrimai parodė, kad maiste esantis cholesterolis mažiau veikia kraujo cholesterolio lygius, nei anksčiau manyta. Faktoriai, tokie kaip sočiųjų riebalų ir transriebalų kiekis dietoje, turi didesnį poveikį kraujo cholesterolio lygių kilimui nei dietinis cholesterolis.

Kiaušiniai ir Širdies Sveikata

Dabartinis supratimas yra toks, kad daugumai žmonių vartojant kiaušinius nesukelia didelės širdies ligų rizikos. Iš tikrųjų, kai kurie tyrimai rodo, kad valgant kiaušinius gali net būti tam tikrų širdies sveikatos naudų, pavyzdžiui, padidėjusi HDL (gerojo) cholesterolio lygis.

Saugumas ir Individualūs Atsakymai

Svarbu pažymėti, kad individualūs atsakymai į dietinį cholesterolį skiriasi. Nors dauguma žmonių gali valgyti kiaušinius be reikšmingo cholesterolio lygio poveikio, kai kurie žmonės – vadinami ‘hiper-atsako turėtojais’ – gali patirti kraujo cholesterolio lygio kilimą, kai vartoja dietinį cholesterolį.

Kiaušiniai Subalansuotoje Dietoje

Įtraukiant kiaušinius į subalansuotą dietą gali būti naudinga. Jie gali būti sveikos dietos dalis, kai vartojami saikingai ir kartu su įvairiomis kitomis maistingomis maisto medžiagomis turtingomis maisto medžiagomis, pavyzdžiui, vaisiais, daržovėmis, grūdais ir liesomis baltymų šaltiniais.

Išvada

Apibendrinant, nors kiaušiniai ir turi cholesterolio, naujausi tyrimai rodo, kad juos galima mėgautis kaip dietos dalį be reikšmingo širdies ligų rizikos poveikio daugumai žmonių.

Kaip ir bet kurio maisto atveju, saikingumas yra raktas, ir svarbu atsižvelgti į bendrą mitybos modelį, o ne koncentruotis į atskirus maisto produktus.

Asmeninėms mitybos patarimams visada geriausia kreiptis į sveikatos priežiūros teikėją arba registruotą dietologą. Jie gali pateikti patarimus, atsižvelgdami į individualius sveikatos poreikius ir mitybos pageidavimus.


Skambinkite dabar! Šviežiausi kiaušiniai tiesiai iš kiaušinių ūkio - jau laukia jūsų!
+370 686 49190
UAB “Dilmera” įkurta 2007 metais. Šiuo metu įmonė vykdo didmeninę prekybą vištų kiaušiniais.
UAB, Dilmera. © 2023
crossmenu