1 rugsėjo, 2023

Geriausi baltymų šaltiniai

Baltymai yra vieni iš svarbiausių mūsų organizmo maistinių medžiagų, atliekantys įvairias funkcijas: jie dalyvauja audinių atstatyme, yra mūsų organizmo statybinė medžiaga, padeda transportuoti medžiagas per kraują ir t.t.

Taigi, iš kur gi mes galime gauti šiuos svarbius baltymus?

Štai keletas iš geriausių baltymų šaltinių:

  1. Mėsa: Vieni iš populiariausių baltymų šaltinių yra įvairios mėsos rūšys. Aviena, vištiena, jautiena ir kalakutiena yra puikūs baltymų šaltiniai.
  2. Žuvis: Žuvys, tokios kaip lašiša, tunas ar menkė, ne tik yra geros baltymų šaltiniai, bet ir turtingos omega-3 riebalų rūgščių.
  3. Kiaušiniai: Vienas kiaušinis gali suteikti apie 6 gramus baltymų. Be to, jie yra gausūs cholinu, vitaminu D ir B12.
  4. Pieno produktai: Pienas, jogurtas, varškė ir sūris yra ne tik puikūs baltymų, bet ir kalcio šaltiniai.
  5. Augaliniai baltymai: Puikūs augaliniai baltymų šaltiniai yra pupelės, lęšiai, sojos produktai (pvz., tofu), quinoa ir riešutai.
  6. Grūdai: Nors daugelis grūdų yra laikomi angliavandeniais, kai kurie, pavyzdžiui, avižos arba kvinoa, taip pat gali būti geros baltymų šaltiniai.
  7. Sezamo ir chia sėklos: Šios sėklos yra ne tik baltymų, bet ir omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai.
  8. Žaliosios daržovės: Nors daržovės nėra tokios baltymingos kaip kai kurie kiti maisto produktai, žaliosios daržovės, pavyzdžiui, brokoliai arba špinatai, taip pat gali būti naudingos mūsų dietoje dėl jų baltymų kiekio.

Šie baltymų šaltiniai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie siekia subalansuotos mitybos, stiprinti raumenis ar tiesiog užtikrinti savo organizmui tinkamą baltymų kiekį.

Pasirenkant produktus, verta atkreipti dėmesį į jų kokybę ir stengtis rinktis neapdorotus, šviežius ir natūralius maisto produktus.


Skambinkite dabar! Šviežiausi kiaušiniai tiesiai iš kiaušinių ūkio - jau laukia jūsų!
+370 686 49190
UAB “Dilmera” įkurta 2007 metais. Šiuo metu įmonė vykdo didmeninę prekybą vištų kiaušiniais.
UAB, Dilmera. © 2023
crossmenu